نما کاری ساختمان (دیوارهای بیرونی)

مقدمه ای بر نما کاری ساختمان (دیوارهای بیرونی)

نمای ساختمان استاندارد ها و ویژگی های خاص خود را دارد. از جمله زیبایی،مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی،

چسبندگی بالا ،تراکم پایین و وزن نسبی کمتر،نظافت و نگهداری. درانتخاب سنگ برای حیاط و محیط باز فضای ساختمان و همچنین دیوار بیرونی به علت مجاور بودن با تغییرات آب و هوایی (گرما و سرما) و همچنین مشکلات اکسیده شدن و رطوبت و …، باید به ویژگی های سنگ دقت ویژه ای کرد.

سنگ‌های نما به‌طورکلی به سه نوع طبقه‌بندی می‌شوند، مرمریت، گرانیت و تراورتن که از پرکاربردترین و پرطرفدارترین سنگ‌های نما هستند

بهترین سنگ برای سنگ نمای ساختمان، سنگ تراورتن است. تراورتن از مرمریت و گرانیت سبک‌تر است، به علت تخلخل و آهکی بودن آن چسبندگی خوبی نسبت به ملات دارد و نیازبه اسکوپ گذاری ندارد، طرح و رنگ‌های متنوعی دارد و از همین رو قیمت‌های متنوعی هم دارد.

همچنین مقاومت خوبی در برابر سرما، گرما، اشعه UV نور خورشید و رطوبت دارند.از سنگ تراورتن می‌توان برای اجرای نمای کلاسیک رنسانس و همین‌طور با ترکیب آن با چوب و فلز برای اجرای نمای مدرن و معاصر هم استفاده کرد. البته باید در نظر گرفته شود که روش نصب سنگ برای نمای خارجی با بقیه موارد متفاوت است.

انواع دیگر سنگ مشروط بر مشخصات و ویژگی های آن ها استفاده می شوند. به عنوان مثال استفاده از مرمریت با ضخامت بالاتر از ۲۰ میلیمتر و سطح بدون ساب کاربرد داردو با این ویژگی ها این سنگ عمر بالایی خواهد داشت.

برای استفاده استاندارد از مرمریت برای کاربری های مختلف باید به ضخامت، نوع مرمریت، ساب و دیگر ویژگی های این سنگ توجه ویژه ای داشت.

درباره گرانیت نیز شرایط در دیوار های خارجی ساختمان سخت تر میشود و اکسیده شدن و عدم چسبندگی مناسب ،آن را جزو موارد منع استفاده قرار می دهد. در بعضی از انواع تیره آنها نور خورشید موجب از دست رفتن رنگ طبیعی سنگ شود.

  • سنگ طبیعی در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی دیرتر کثیف، و راحت تر تمیز می شود.

جهت سفارش این کالا و قیمت دکوراسیون داخلی سنگی با ما در تماس باشید.

تلفن همراه :  09132331662   تلفن:031-42633687

چرا دیوارهای داخلی را از سنگ انتخاب کنیم؟

استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی پدیده چندان قدیمی نیست و یک روش مشهور و متداول برای تزئین دکوراسیون داخلی خانه است.

راه‌های زیادی برای به کار بردن سنگ در دکوراسیون داخلی وجود دارد که از رایج ترین آن ها انواع دیوارپوش سنگی است. در واقع استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی چند مزیت دارد که مهم‌ترین آن ها عبارتند از :

  • بافت زیبا و منحصر به فردی که انواع دیوارپوش سنگی به فضا می‌دهد.
  • القای حس طبیعت از طریق سنگ تزئینی داخل ساختمان
  • جذب بالای صدا از طریق سنگ‌ تزئینی داخل ساختمان
  • وجود تنوع در کیفیت و قیمت سنگ تزئینی دیوار
  • سهولت نگهداری سنگ‌های تزئینی داخل ساختمان و دوام بالای آن ها