پلکان سنگی (نماسنگ پلکان)

مقدمه ای بر پلکان سنگی (نماسنگ پله)

پلکان در عمومی ترین حالت خود برای ارتباط بین طبقات یک ساختمان چند طبقه خواهد بود. همچنین پلکان را میتوان راه ارتباطی بین دو سطح با ارتفاع متفاوت از زمین دانست که میتواند از یک پله به بالا باشد. امروزه بکار گیری پلکان در خانه های دوبلکس و تریبلکس با معماری های خلاق و مدرن جایگاه ویژه ای یافته است.

پلکان سنگی

اخرین مرحله از عملیات ساختمانی داخل ساختمان ها اجرای راه پله ها و پایگرد ها است که بعد از اتمام کف سازی داخل ساختمان و سقف کاذب و کاشی و سرامیک و کارهای جانبی و نصب چارچوب درب ها و تاسیسات برقی و در اخرین مرحله نوبت به اجرای سنگکاری پله و پایگرد می رسد.

پله حل آوردن مصالح ساختمانی است اگر در اوایل کار ساختمان سازی انجام شود در طی ساختمان سازی فرسوده میشود یا احتمال شکستن وجود دارد چس بهتر است اجرای پله و پایگرد به آخرین مرحله سپرده شود

انواع سنگ راه پله (سنگ پلکان)

از انواع سنگ راه پله می‌توان به گرانیت، دیوریت، مرمریت و مرمر اشاره کرد. مرغوب‌ترین سنگ برای طراحی راه پله گرانیت است. سنگ گرانیت از بالاترین درجه مقاومت سنگ برخوردار است. البته اگر به دنبال یک نمای ارزان قیمت می‌گردید انتخاب سنگ گرانیت گزینه خوبی نیست. اگر از لحاظ مالی مشکلی برای ساخت ندارید توصیه ما به شما استفاده از سنگ گرانیت است.

اصول نصب سنگ پله در خدمات سنگ کاری ساختمان :

زیرسازی را سنگ کار  باید طوری بسازد که با ضخامت سنگهای پله متناسب باشد، بدین معنی که فاصله بین روی زیرسازی و روی پله ها به اندازه ای باشد که نصب سنگهای پله به آسانی میسر باشد بهتر است زیرسازی را یکی دو سانتی متر پایین تر از حد لازم در نظر گرفت فاصله زیاد احتالی را با ملات پر کرد تا اینکه مجبور به شکستن یا تراشیدن سنگهای پله نشویم ، در پله های توپر سنگی که سنگهای پله روی هم تکیه دارند باید در نصب و استحکام اولین سنگ دقت کافی مبذول داشت به همین علت گاهی زیر اولین پله یک نبشی قرار می دهند.

جهت سفارش این کالا و قیمت سنگ مرمریت مشکی با ما در تماس باشید.

تلفن همراه :  09132331662   تلفن:031-42633687

چرا پله سنگی؟

ماهیت جنس پله ها میتواند از سنگ، چوب، شیشه، فلز و مواد غیر طبیعی و مصنوعات باشد. اما در این بین به طور کلی بهترین، زیبا ترین، محبوب ترین مصالح برای ساخت پله سنگ است. چرا که سنگ علاوه بر زیبایی و تنوع در رنگ و طرح های طبیعی، مقاومت بسیار خوبی دارد.

پله به دلیل اینکه فشار بیشتری از پوشش کف را متحمل میشود بایستی مقاومت قابل قبولی داشته باشد تا بر اثر گذشت زمان و شرایط نامساعد، دچار تغییر رنگ، شکستگی، لب پر شدن و غیره نشود. به همین دلیل سنگ ها انتخاب مناسبی برای این امر هستند.

سفارش پله سنگی (پلکان سنگی)

به طور کلی معیار انتخاب سنگ برای پله را میتوان به دو فاکتور مهم داخل بنا و خارج از بنا و فضای باز تقسیم کرد. چرا که این امر مهم ترین فاکتور در انتخاب سنگ به حساب می آید تا جایی که جنس سنگ و فراوری های سنگ نسبت به کاربرد در یکی از این دو حالت تغییر میکند.

پله در فضاهای داخلی غالبا و اصولا باید زیباتر – ظریف تر با سطحی براق و شفاف باشد. پله در فضای خارجی باید استقامت در برابر شرایط سخت (چه از لحاظ آب و هوایی و چه از لحاظ کاربری) را داشته باشد و علاوه بر آن مشکل لغزندگی نداشته و اصطکاک سطحی مناسب داشته باشد.

به صورت کلی سنگ های پله باید با ضخامت بالای ۳ سانت انتخاب شوند تا مقاومت فشاری بالایی داشته باشند .