دکوراسیون داخلی (دکوراسیون داخلی سنگی)

مقدمه ای بر دکوراسیون داخلی سنگی

سنگ دیوار در فضاهای داخلی

سنگ مرمر و آنتیک گزینه خوبی برای دیوار های تزئینی داخل منازل هستند. قرار گرفتن سنگ مرمر در اتاق نشیمن در پشت تلویزیون و یا به عنوان دیوار پوش اصلی به صورت تقارنی (بوک مچ) جلوه بسیار زیبایی پدید خواهد آورد. در درجه بعد سنگ های آنتیک نیز بر روی دیوار های حال و پذیرایی و یا در کنار شومینه نصب میگردند که ترکیب خوبی با دیوار ساده خلق میکنند.

در مرحله بعد گرانیت نیز در سال های کذشته استفاده زیادی در راه پله ها داشته است. این سنگ مقاومت بسیار بالایی دارد و سطح آن تقریبا یکدست است. نداشتن تنوع رنگ بالا، وزن بالا از معایب آن در بهره گیری از آن در راه پله است. همچنان استفاده آن در بیمارستان و فضاهای آزمایشگاهی به دلیل تشعشعات آن توصیه نمیشود.

تقریبا تمام سنگ ها را میتوان برای دیوار های داخلی ساختمان بکار برد و این به این خاطر است که سنگ در معرض تغییرات شرایط آب و هوایی قرار ندارد. استفاده از سنگ طبیعی برای تزیین دیوار علاوه بر آن ویژگی ها، مزایایی دیگری را هم دارد، مانند:

  • سنگ طبیعی عایق صدا می باشد و از اِکو شدن صدا و پخش آن جلوگیری می کند.
  • سنگ ساختمانی در صورت انتخاب صحیح، عایق حرارت بوده و از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.
  • سنگ طبیعی در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی دیرتر کثیف، و راحت تر تمیز می شود.

انتقال روح و حس طبیعت به فضا

پوشش دیوار لابی ها در مجتمع های مسکونی یا تجاری و یا هتل ها به دلیل اولین قسمت ساختمان و بنا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین جهت باید بهترین نوع پوشش را برای این بخش ها در نظر گرفت.

بهترین و زیباترین سنگ برای دیوار بدون شک سنگ مرمر در قالب اسلب است. سنگ مرمر طرح های و رنگ های بی نظیری داشته و اشعه نور را از خود عبور میدهد و با استفاده از این خاصیت میتوان نور پردازی های خیره کننده ای ایجاد کرد.

در درجه بعد سنگ های آنتیک نیز بر روی دیوار های حال و پذیرایی و یا در کنار شومینه نصب میگردند که ترکیب خوبی با دیوار ساده خلق میکنند

راه پله در ساختمان جزو فضای داخلی ساختمان محسوب میگردد.از محبوب ترین سنگ ها میتوان به مرمریت اشاره کرد.

مرمریت با ساب پذیری بسیار بالا و سطح براق و تقریبا یکدست و تنوع رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در دیوار راه پله است.
سنگ تراورتن نیز به نوعی همین مزایا را دارد اما سطح آن به یکدستی سنگ مرمریت نیست.

جهت سفارش این کالا و قیمت دکوراسیون داخلی سنگی با ما در تماس باشید.

تلفن همراه :  09132331662   تلفن:031-42633687

چرا دیوارهای داخلی را از سنگ انتخاب کنیم؟

استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی پدیده چندان قدیمی نیست و یک روش مشهور و متداول برای تزئین دکوراسیون داخلی خانه است.

راه‌های زیادی برای به کار بردن سنگ در دکوراسیون داخلی وجود دارد که از رایج ترین آن ها انواع دیوارپوش سنگی است. در واقع استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی چند مزیت دارد که مهم‌ترین آن ها عبارتند از :

  • بافت زیبا و منحصر به فردی که انواع دیوارپوش سنگی به فضا می‌دهد.
  • القای حس طبیعت از طریق سنگ تزئینی داخل ساختمان
  • جذب بالای صدا از طریق سنگ‌ تزئینی داخل ساختمان
  • وجود تنوع در کیفیت و قیمت سنگ تزئینی دیوار
  • سهولت نگهداری سنگ‌های تزئینی داخل ساختمان و دوام بالای آن ها